Přihlas se!

Praha před 100 lety

27. dubna od 17.00 vypni telefon a zahraj si s námi napínavou městskou hru s divadelními prvky. Objev prvorepublikové kavárny, legionářské příběhy a skrytá místa v Praze. Zažij něco nečekaného, buď offline, troufni si!

Pro koho?
👉 Hra je pro kohokoliv od 15 let, můžeš ji hrát sám nebo ve skupině. Je akční, je pro dospělé, ale zvládnou ji i rodiče s dětmi.
Kdy a kde?
👉
27. 4. 17-20h. Start je v 17:00 na dvorku v SI na Staromáku, zde si vyzvedneš herní plán a pravidla a můžeš vyrazit. Od 20:30 bude na stejném místě vyhlášení hry a prvorepublikový koncert.

přihlásit se

Podrobnosti:

Jak hra probíhá?

Dostaneš dobovou mapu prvorepublikové Prahy se skrytou tajenkou a úkoly. Je na tobě, která místa objevíš a jaké úkoly budeš chtít splnit. Všechna jsou nedaleko od sebe, nemusíš použít hromadnou dopravu. Může to být procházka za tím, co tě zajímá, nebo napínavý závod s akčními prvky.

Kolik to stojí a co s sebou?

Hra je díky podpoře magistrátu hlavního města Prahy zdarma, včetně závěrečného koncertu. Nepotřebuješ si s sebou brát nic speciálního.

Jaká jsou pravidla?

Herní plán si můžeš vyzvednout mezi 17-18h na dvorku ve Skautském institutu.

Proč první republika?

Svoboda a demokracie jsou hodnoty, které právě dnes procházejí v Evropě tvrdou zkouškou. Proto chceme připomenout hodnoty, na kterých vznikl moderní československý stát tak, jak o nich přemýšlel T. G. Masaryk (osobní odpovědnost, pravdivost, solidarita, vlastenectví, otevřenost, rovnoprávnost a služba vyšší pravdě a lásce). Chceme ukázat, že i tehdejší demokracie byla velmi křehká a musela obstát v nelehké době ekonomické krize, rozdělené společnosti a sílící válečné hrozby.