Poraď SI

Tahle doba si vybírá svou daň na našem duševním i tělesném zdraví. Proto jsme přichystali celou řadu setkání s odborníky na témata, která nám přijdou pro tuto dobu důležitá. Využijte možnosti probrat své problémy a zeptat se (klidně anonymně) na to, co vás pálí!

Všechna setkání probíhají na Zoomu a je nutné se na ně přihlásit, kapacita je omezena - přihlas se jenom jestli se opravdu zúčastníš.

25. 3. v 18.00

Celé dny na tom samém místě, s těmi samými lidmi. Komunikace v rodině a mezi partnery může být v této době obzvlášť náročná. Jak reagovat na druhého bez vyvolání konfliktu, ale zároveň být schopen vyjádřit svůj názor a prosbu?

V debatním kruhu otevřeme téma zdravé komunikace s mediátorkou a lektorkou nenásilné komunikace Helenou Kurzweilovou.

přihlásit se

29. 3. v 18.00

Emoce v době pandemie...

Celá pandemická situace a její důsledky mohou být velmi stresující a způsobovat silné emoce. Pocity jako strach, úzkost, izolace, osamělost, hněv a bezmoc mohou způsobit mezi jinými potíže se spánkem, jídlem a koncentrací, zhoršení fyzického a duševního zdraví a poškození vztahů.

Během semináře se zaměříme na emoce, které se v důsledku složité situace mohou objevit, a možné strategie, jak s nimi zdárně naložit. O tom všem si promluvíme s psycholožkou a psychoterapeutkou Barborou Blažkovou.

přihlásit se

13. 4. v 19:00

I tohle téma je bohužel aktuální, a není jednoduché ho otvírat.

Mám s ním zkušenosti? Zažil/a jsem ho? Vidím, že se děje někde jinde? Jak vlastně poznám, že jde o domácí násilí? Společně vytvoříme bezpečný prostor pro sdílení svých příběhů a otázek.

Setkání povede Barbora Eichlerová, sociální pracovnice organizace proFem, která poskytuje poradenství a přímou podporu obětem domácího a sexuálního násilí.

přihlásit se

Chybí tu tvoje téma?

Poraď SI rozjíždíme kvůli tomu, abychom konkrétním lidem pomohli s jejich problémy. Pokud máš problém, který vypsaná setkání nepokrývají, budeme moc rádi, když nám o něm anonymně napíšeš ve formuláři.

Klidně nám taky dej vědět, jestli tě zajímá některé z již zaplněných témat (samota, fyzioterapie, smrtelnost, zdravá strava) - v případě velkého zájmu je rádi zopakujeme.

Děkujeme!

mám téma