Pomůžeme pečovat o váš kus přírody

Jste správce nebo vlastník nějakého krajinného území, se kterým by mohli pomoci skauti? Přihlaste ho do Patronátů!

Proč jít do Patronátů?

V programu propojujeme dětské skupiny - skautské i jiné oddíly a školní třídy spolu s odborníky na ochranu přírody. Ti společně navrhují a chystají nejvhodnější opatření pro danou lokalitu. Tak, aby byla ochráněna její biodiverzita nebo posílena její schopnost zadržovat vodu. V průběhu školního roku proběhnou nejméně dva takové zásahy v krajině, které můžou trvat jedno odpoledne, nebo taky celý víkend.

Naším krédem je, aby zásah v terénu byl pro děti zajímavý, zábavný i vzdělávací a zároveň pro lokalitu efektivní. Jejich průvodce vše koordinuje s vámi, správci či vlastníky daného území.

Jaké lokality jsou vhodné?

V současné době působíme v Praze a Jihočeském, Jihomoravském, Libereckém, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém, Zlínském kraji a kraji Vysočina. V těchto regionech uděláme vše pro to, abychom našli vhodný oddíl v okolí, který by se pustil do péče. Můžete přihlašovat i lokality z ostatních částí naší země, a my uděláme maximum o jejich zapojení do programu Patronátů.

Nejčastěji pečují oddíly Patronátů o chráněná území, ale není to podmínkou. Nebráníme ani spolupráci s vlastníky soukromých pozemků, pokud je práce pro oddíl dostatečné přínosná - vzdělávací i zábavná.

Jdete do toho?

Stačí vyplnit formulář. My se ozveme.

Přihlásit lokalitu