Poděkování autorů

Kapitola 24.

< Předchozí Další >

Před pěti lety jsme na nejrůznějších místech a v nejrůznějších podnicích vymýšleli projekt Skautské století. Chtěli jsme nahrávat příběhy, přemýšlet o historii, pokládat si otázky. A byl to náš nejasný sen, že na konci bude cosi, co bude sloužit vůdcům oddílů a vzdělavatelům jako průvodce bludištěm lidských dilemat, ze kterých sestává minulost skautského hnutí. Publikace je na světě a já děkuji Vám všem, kdo jste se za těch pět let na projektu Skautské století nějak podíleli.

Zejména bych chtěl poděkovat všem členům úzkého realizačního týmu projektu:
Lucie Trlifajová, Magdaléna Benešová – Mája, Vendula Nováková – Vodnice, Lukáš Havel, Marek Baxa – Plavčík, Terezie Koláčková – Tera, Anna Cisariková – Áňa, Marie Novotná – Wannah, Michaela Čakrtová – Střízla, Petr Macek – Prófa, Šimon Trlifaj – Šošon, Petra Kunstová – Péťa, Michal Šrubař – Grizzly, Natálie Vydrová, Jana Bartošová – Kobiha, Jan Havelka – Kačer, Martin Ocknecht – Johan, Václav Zeman – Šík, Jakub Foldyna – Elf, Tomáš Foldyna – Drákula, Michal Bureš – Bumerang

Autorům této publikace: Michal Bureš – Bumerang, Lucie Černá – Indi, Vojtěch Kábrt – Děda, Petra Kubíková – Tkanička, Alena Ondříčková – Ájá, Jaroslav Soegel – Jára, Tereza Štolbová – Tété, Jiří Zajíc – Edy.

Děkujeme také našim kamarádům z Paměti národa, bez kterých by projekt Skautské století vznikal jen stěží:
Lenka Kopřivová, Mikuláš Kroupa, Jan Polouček, Michal Šmíd

Děkujeme nadaci Messengers of Peace, která finančně podpořila vznik této metodické publikace.

A v neposlední řadě děkujeme Nadaci Vodafone za to, že projekt Skautské století dlouhodobě finančně podporovala.

Projekt Skautské století se sice tímto uzavírá ve svojí původní podobě, ale také se stává součástí Skautského institutu A. B. Svojsíka. Pokračujeme tedy dále a těšíme se na spolupráci s kýmkoliv, kdo s námi sdílí zájem o nekončící příběh skautského hnutí.

S pozdravem a stiskem levice
Miloš Říha – Šípek
Skautský institut A. B. Svojsíka, ředitel