Programy inspirované historií skautingu

Historie skautingu je pohnutá a bohatá. Práce s ní v oddíle je velmi důležitá pro posilování sounáležitosti se skautským hnutím. Inspirujte se metodikou a programy Skautský odkaz!

Proč pracovat v oddíle s historií?

Historie skautingu může být poučná a přínosná. Podá-li se ovšem záživně, dramaticky a se správným základem. Proto vznikla obsažná metodika, která vám poradí, jak s historickými tématy zacházet.

Konkrétních důvodů je celá řada: posílení pocitu sounáležitosti, překlenutí generačních rozdílů, porozumění historické situaci, poučení v osobním i společenském životě.

Začti se do úvodních kapitol!

Co mám vědět, než začnu?

Hry a programy

Historií se můžeš inspirovat k vytvoření vlastních zajímavých programů. Nebo se taky můžeš podívat na 16 předpřipravených programů, které jsou součástí metodiky. Od programů na 20 minut po náplň celého táborového dne...Kromě programů z metodiky Skautský odkaz můžeš také s oddílem či družinou začít u dokumentárních filmů Skautského institutu.A metodiku Skautský odkaz si můžeš celou stáhnout i ve verzi pro tisk.

Podívej se na programy!

Kam dál?