Chci SI založit!

Založ SI

Není ve tvém městě ještě Skautský institut? Tato platforma pro setkávání a výměnu názorů je vhodná zejména pro bývalé* skauty a skautky v univerzitních městech!

Setkávání a diskuze

Základem činnosti Skautských institutů v jednotlivých městech jsou vždy akce pro veřejnost. Na rozjezd Skautského institutu stačí, když dokážete dělat jednu, dvě akce do měsíce. Rádi vám pomůžeme s dramaturgií a konceptem akcí, s kontakty na hosty, s know-how shromážděným za posledních osm let. A ještě raději budeme, když se třeba i vy zapojíte do dramaturgie celého Skautského institutu svými vlastními aktuálními tématy, která žijí ve vašem regionu!

KDO to může dělat?

Skauti? Pokud jsi skaut*ka, důležité je to, že oddílová či kmenová činnost, vzdělávací kurzy nebo pomoc na středisku mají vždy přednost. Pokud už se této činnosti nevěnuješ, jsi naopak ideální adept*ka! *A tady taky přichází čas na vysvětlivku: bývalí skauti jsou v záhlaví stránky uvedeni s hvězdičkou samozřejmě kvůli tomu, že člověk, který byl někdy skautem, jím jen tak být nepřestává 🙂
Kolik lidí? Pro projekt vlastního Skautského institutu je dobré mít několikačlenný dobře šlapající tým, ale klidně se s námi v tuto chvíli spoj i jako jednotlivec.
V jakém věku? Týmy Skautských institutů tvoří dospělí.
Neskauti? Není problém - a věříme, že Skautský institut je ideální i pro úplně první seznámení se skautingem. Týmy stávajících Skautských institutů velmi zdařile neskauty zapojují a "infikují" 🙂

Chceš vědět víc?

Co když si nejsem jistý*á?

Přihlášení je nezávazné.
A kdyby sis chtěl*a o možnostech a nápadech nejdřív s námi popovídat, napiš nám a rádi si zavoláme nebo se potkáme!

Co mě čeká, když se přihlásím?

Co nejdřív se s tebou spojíme a začneme společně pracovat na splnění všech podmínek k započetí činnosti (viz níže). Rádi přijedeme za vámi a probereme to i osobně! Jakmile budete připraveni, může dojít k první veřejné akci.

Stačí vyplnit přihlašovací formulář!

Jaké jsou všechny podmínky pro začátek činnosti?

Dohoda s místní skautskou jednotkou
Skautský institut vnímáme jako rozměr činnosti v duchu hodnot skautského hnutí, určený pro dospělé, kteří se jiné skautské činnosti již nevěnují. Jeho zřízení musí proběhnout ve spolupráci s místní skautskou organizační jednotkou - střediskem, okresem, krajem - která jeho vznik formálně schvaluje.
Tým a garant
Existuje aktivní tým s jednoznačným garantem, který za tým komunikuje se Skautským institutem a na kterého je možné se v případě potřeby obracet.
Výhled aspoň na rok
Tým SI zakládá s vědomím, že tuto činnost chce realizovat alespoň jeden rok. Po každém roce se činnost reflektuje a dochází k rozhodnutí, zda se pokračuje dále. Rozhodnutí pro ukončení činnosti stávajícího týmu je v takovém momentu zcela validní možností.
Akce ideálně každý měsíc
Tým musí mít dost entuziasmu, elánu i energie zorganizovat každý rok několik akcí a svoji činnost plánovat alespoň s půlročním výhledem. Aktivity Skautského institutu by měly probíhat v nějakém pro veřejnost dostupném prostoru: kavárna, kulturní dům, klubovna atp.

Co když v mém městě SI už je - můžu se zapojit?

Jdeš do toho?

Přihlas se co nejdřív, my se s tebou co nejdřív spojíme a všechno probereme!

Chci se přihlásit!

Nebo se na cokoli zeptej na adela.dolejskova@skautskyinstitut.cz.