Blog - Osobnosti

Marek Orko Vácha: Chci Mendela proslavit v Česku

Barbora Schneiderová

„Moc rád bych udělal Gregora Mendela v České republice slavným,“ říká Marek Orko Vácha na vysvětlenou, proč o něm přišel přednášet do Skautského institutu na Staromáku. Kněz, biolog a spisovatel Vácha se mu věnuje dlouhodobě. K proslavení Mendela má hned několik důvodů. Tím nejdůležitějším asi zůstává, že je podle něj tento slezský rodák proslulý všude, kromě České republiky.

Tomáš Hajzler: Hlavní je něco dělat

Anna Řezníčková

Tomáš Hajzler píše knihy, dává rozhovory, pořádá setkání, spojuje lidi. Je to muž tisíce profesí, dnes se o něm nejčastěji mluví jako o propagátorovi svobodného podnikání. Pod hlavičkou tzv. Slušných firem vyhledává a propojuje firmy a lidi, kteří práci kladou vyšší smysl než pouhé vydělávání.

Miky Škoda: Peníze odhalují charakter, protože přinášejí svobodu a moc

Patricie Aruťuňanová

Miky Škoda se proslavil jako zakladatel LowCost Race, cestovatelské soutěže, jejímž cílem je projet co nejvíce míst v Evropě za co nejméně peněz. Má také za sebou různé startupové a marketingové projekty. Kromě toho se ještě se zabývá osobním růstem a na toto téma pořádá workshopy. Je to i skaut – pět let vedl skautský oddíl. V rozhovoru pro SITV mluvil také o dospělosti, podnikání a světu peněz.

17.1.2019

Helena Illnerová: Člověk by se měl zajímat o své okolí a neustále nabírat nové znalosti

Patricie Aruťuňanová

Fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně Akademie věd ČR a skautka Helena Illnerová se zabývá tématem synchronizace vnitřního času s vnějším světlem po celý svůj život. Jako první na světě zjistila, že tvorba melatoninu řídí naše biologické hodiny. Po celou svou vědeckou kariéru také zkoumá spojitost světla a spánku. V rozhovoru pro SITV mluvila nejen o těchto tématech.

28.11.2017

Karel Kovář alias Kovy: Youtuber nemusí fungovat jen na prvoplánových videích

Barbora Prchalová

Kovyho, mladou hvězdu Youtube, už dnes není nutné příliš představovat. Na svůj kanál nahrává videa už pátým rokem a má přes 600 tisíc odběratelů. Své fanoušky zaujme jak zábavnými klipy, tak i angažovanými videi o politice. V rozhovoru pro Skautský institut mluvil především o náplni své “profese” a o tom, s čím se při ní setkává.
24.10.2017

Adam Gebrian: Češi by měli do veřejného prostoru investovat více času a být na něj hrdí

Barbora Schneiderová

V minulém týdnu navštívil Skautský institut kritik a propagátor architektury Adam Gebrian. V pořadu „Gebrian versus“ už pátým rokem komentuje českou i světovou architekturu, zaměřuje se zejména na veřejné zakázky.
12.5.2017

Tomáš Hruda: Svoboda přišla moc snadno, dostatečně si jí nevážíme

Barbora Schneiderová

Přihlaste se na konferenci Unaveni svobodou do 25. 5. za sníženou cenu 200 Kč! Na konferenci kromě Tomáše Hrudy promluví Petr Pithart, Erik Tabery, Apolena Rychlíková a další. Více zde.