Blog - Osobnosti

Marek Orko Vácha: Chci Mendela proslavit v Česku

Barbora Schneiderová

„Moc rád bych udělal Gregora Mendela v České republice slavným,“ říká Marek Orko Vácha na vysvětlenou, proč o něm přišel přednášet do Skautského institutu na Staromáku. Kněz, biolog a spisovatel Vácha se mu věnuje dlouhodobě. K proslavení Mendela má hned několik důvodů. Tím nejdůležitějším asi zůstává, že je podle něj tento slezský rodák proslulý všude, kromě České republiky.

Tomáš Hajzler: Hlavní je něco dělat

Anna Řezníčková

Tomáš Hajzler píše knihy, dává rozhovory, pořádá setkání, spojuje lidi. Je to muž tisíce profesí, dnes se o něm nejčastěji mluví jako o propagátorovi svobodného podnikání. Pod hlavičkou tzv. Slušných firem vyhledává a propojuje firmy a lidi, kteří práci kladou vyšší smysl než pouhé vydělávání.

Miky Škoda: Peníze odhalují charakter, protože přinášejí svobodu a moc

Patricie Aruťuňanová

Miky Škoda se proslavil jako zakladatel LowCost Race, cestovatelské soutěže, jejímž cílem je projet co nejvíce míst v Evropě za co nejméně peněz. Má také za sebou různé startupové a marketingové projekty. Kromě toho se ještě se zabývá osobním růstem a na toto téma pořádá workshopy. Je to i skaut – pět let vedl skautský oddíl. V rozhovoru pro SITV mluvil také o dospělosti, podnikání a světu peněz.

17.1.2019

Helena Illnerová: Člověk by se měl zajímat o své okolí a neustále nabírat nové znalosti

Patricie Aruťuňanová

Fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně Akademie věd ČR a skautka Helena Illnerová se zabývá tématem synchronizace vnitřního času s vnějším světlem po celý svůj život. Jako první na světě zjistila, že tvorba melatoninu řídí naše biologické hodiny. Po celou svou vědeckou kariéru také zkoumá spojitost světla a spánku. V rozhovoru pro SITV mluvila nejen o těchto tématech.