Blog - Hledáme Dream Job

16.10.2017

Zkoušky jen jednou ročně, ústní zkoušení neexistuje, popisují Češi Oxford a Cambridge

Markéta Popelářová

Martina Kavanová a Jiří Lhotka jsou bývalými studenty pražského gymnázia PORG a oba se po maturitě přesunuli za studiem do Anglie. Martina se nyní zabývá experimentální psychologií na Oxfordské univerzitě, Jiří teoretickou informatikou na Cambridge. Kolik času jim studium zabere? A proč jen malé procento studentů pokračuje v magisterském studiu?
16.6.2017

Tomáš Šebek: Jaké je to léčit pacienty v Jižním Súdánu?

Markéta Popelářová

Povolání lékařů je samo o sobě dost náročné. Být ale lékařem bez hranic a léčit pacienty v zemích třetího světa, to už si dokáže představit málokdo z nás. Přesto jsou u nás v Česku doktoři, kteří pravidelně opouští prostředí českých nemocnic a vydávají se do rozvojových zemí, aby své lékařské zkušenosti využili například v oblasti postižené válečným konfliktem.
29.4.2017

Matouš Vinš: Digitální nomádství pro mě znamená koncentrovanou svobodu

Markéta Popelářová

Už jste slyšeli o digitálním nomádství? Pokud vás láká práce na dálku, spojení zaměstnání s cestováním, pak byste o něm měli vědět. Protože dream job nemusíte nutně hledat jen v kancelářích v Česku.
30.3.2017

Jak nalézt dream job? Třeba i díky kvalitnímu online osobnímu marketingu

Markéta Popelářová

Sociální sítě nás dost často od práce zdržují. Stejně tak nám ale mohou výrazně pomoci k nalezení našeho dream jobu. Petra Drahoňovská se ve Skautském institutu podělila o své know-how, jak online marketing využít pro úspěch na pracovním trhu. Co vše během večera na Staromáku zaznělo?
10.2.2017

Povolání snů se hledalo i v lednu. Tentokrát v ekonomické oblasti

Markéta Popelářová

Program Hledáme Dream Job po příchodu nového roku přinesl nové příležitosti, při kterých mohli mladí lidé nahlédnout do zákulisí svého případného budoucího povolání. Během dvou lednových večerů se postupně představili Jaroslav Saller a Lukáš Kovanda. A shodou okolností se oba dva hosté podělili o dojmy ze svých profesí řadících se do ekonomické oblasti.