Blog - Fóra SI

20.2.2019

Ženy v podnikání: Jak sladit rodinu a kariéru?

Kateřina Zavřelová - Káťa

Kariéra nebo rodina? O tom, že existuje víc možností než tyhle dvě, si přišly v úterý 22.1.2019 do Skautského institutu v Brně povídat ženy, které se snaží mezi pracovním a osobním životem najít rovnováhu. Speciálním hostem potom byla Kateřina Hodická, seniorní konzultantka organizace NORA, která se zabývá genderovou rovnoprávností a tzv. slaďováním kariéry a dalších životních rolí žen.
6.11.2018

Ženy v podnikání: Jak prodávat, když Fler nestačí?

Kateřina Zavřelová - Káťa

Vydělávat si tím, co mě baví je nepochybně snem mnoha z nás. U žen se potom takové přemýšlení často stáčí na rukodělnou výrobu - šití, pletení, tkaní, výrobu šperků. Dá se ale takovým koníčkem uživit? A pokud ano, tak jak? Právě na takové otázky odpovídala v úterý odpoledne Bohdana Goliášové na akci z cyklu Women in business ve Skautském institutu v Brně.
2.11.2016

SI v Plzni: Výpravy za obzor

Jakub Adámek

Jsou večery, které se uloží do paměti samy. Nenápadně se otisknou v podvědomí, kde pak čekají na moment, kdy si - s malým odstupem - náhle uvědomíte, že jste tehdy zažili něco neobyčejného. Já takový večer zažil letos na začátku října.
2.6.2016

SU v Brně!

Kateřina Zavřelová - Káťa

Nechci hned v úvodu vytahovat tradiční šarvátky mezi Brnem a Prahou, ale právě ony se v podstatě zasloužily o vznik Skautského institutu v Brně. Ten byl totiž tím jediným, co nám ve městě pod Špilberkem chybělo. Místo, kde by se setkávali lidé z různých oborů i koutů republiky, skauti i neskauti, dospívající i dospělí nad tématy, které je společně trápí, baví i lákají.