Ženy v podnikání: Podnikejte hlavou, ale i srdcem

Kateřina Zavřelová - Káťa February 20, 2019

Projekt Ženy v podnikání má za sebou druhý večer, který se věnoval tématu „co potřebují ženy, aby mohly začít podnikat“. Přednášející byla Lenka Papadakisová, mentorka podnikání, koučka lídrů, podnikatelka a cestovatelka.

Lenka Papadakisová má víc než dvacetiletou praxi v oblasti podnikání. Má za sebou několik projektů jako Kredo, Expertis. Podnikání se věnuje i projektu Moudré podnikání žen nebo v projektu ArtBees.

V úvodu přednášky nám Lenka vyprávěla o své minulosti, jak se dostala tam, kde je dnes. Zároveň představila i projekt ArtBees – mentoringový program pro podnikatelky z kreativních oborů. Ona sama se teď věnuje právě moudrému podnikání a kolem toho se točila i její přednáška.

Po úvodním slově si ženy – návštěvnice posedaly do kruhu a vyprávěli svoje důvody a příběhy o tom, proč chtějí podnikat. Lenka chtěla zjistit, co všechno je o podnikání zajímá a v druhé části večera se potom snažila na jejich otázky a nejasnosti odpovídat.

Také představila model, podle kterého je možné sestavit pracovní tým. Podle ní jde o dynamiku talentu a podnikání, kde nakreslila devět bodů. Každý může mít průnik ve vícero sférách. Podle Lenky má projekt životnost dva roky a je proto důležité přijít na to, proč vůbec podnikáme. Pro ženy je také důležité naučit se pracovat s ženskou i mužskou energií. Podnikat máme hlavou, ale i srdcem.

Pokud jste nemohli na přednášku přijít osobně, doporučujeme vám záznam přednášky na našem Youtube kanále.

 

 

Kateřina Zavřelová - Káťa