Ženy v podnikání: Jak sladit rodinu a kariéru?

Kateřina Zavřelová - Káťa February 20, 2019

Kariéra nebo rodina? O tom, že existuje víc možností než tyhle dvě, si přišly v úterý 22.1.2019 do Skautského institutu v Brně povídat ženy, které se snaží mezi pracovním a osobním životem najít rovnováhu. Speciálním hostem potom byla Kateřina Hodická, seniorní konzultantka organizace NORA, která se zabývá genderovou rovnoprávností a tzv. slaďováním kariéry a dalších životních rolí žen.

Kateřina v první řadě představila, čím vším se NORA zabývá – od genderových auditů až po konzultace pro zaměstnavatele, kteří chtějí ženám s dětmi návrat do práce umožnit či usnadnit. Zároveň přidávala svoje vlastní zkušenosti, které v průběhu let nasbírala.

Druhá část se nesla v duchu společné diskuze nad tím, jaká opatření ženám skutečně pomáhají při návratu do zaměstnání. Shodly jsme se na tom, že je velmi důležité rodinné zázemí, které ženu v návratu podporuje – ať už ve formě hlídání nebo jen partnerského povzbuzení. Výhodou je taky možnost částečné práce z domu, u které je ale potřeba sama sobě nastavit mantinely pro to, kdy jsem “doma” a kdy v “práci”. Mezi nejběžnější formy pomoci potom patří třeba firemní školky nebo upravená pracovní doba pro maminky.

Společné setkání přineslo všem zúčastněným hlavně ujištění, že ve své snaze o sladění rodinného a pracovního života nejsou samy a že i ostatní se potýkají s nejrůznějšími problémy.

Kateřina Zavřelová - Káťa