Přijď SI užít dopoledne!

Patricie Aruťuňanová November 1, 2018

Od října můžeš přijít do Skautského institutu na program i ráno. SI na Staromáku žije už tři roky zajímavým programem, a nyní jej začíná nabízet i dopoledním návštěvníkům. Koordinátorka dopoledních programů Zuzka Orlová odůvodňuje, proč k tomu dochází: „Chceme, aby to na Staromáku žilo nejenom večer. Dopoledními akcemi se snažíme zaměřit na lidi, co mají právě dopoledne čas – na rodiče s dětmi, seniory a vysokoškoláky. Přejeme si, aby do Skauťáku zavítaly všechny generace a právě senioři a rodiče s dětmi doposud nebyli našimi častými návštěvníky.“

Pro rodiče s dětmi jsou připravena pravidelná setkání a diskuse na téma domácího vzdělávání. Na programech pro seniory spolupracujeme s Klubem aktivního stáří a organizací Lepší senior. A pro lidi všech generací je připravena mimo jiné jóga, tvůrčí psaní nebo cestovatelské přednášky.

V říjnu již například do Skautského institutu přišel cestovatel Honza Macháček se svou přednáškou o Blízkém východě. Vyprávěl, jak procestoval celou tuto oblast, od Turecka po Írán. Povídal, jak tato oblast mezi turisty není v současnosti populární – například v Petře, ve slavném skalnatém městě v Jordánsku, byla místo obvyklých 5000 návštěvníků jen stovka turistů. Taky se přesvědčil o tom, že český kebab je lepší než ten turecký, aspoň tedy podle jeho názoru. Pokud by tě Honzovo cestování zajímalo více, koukni na jeho profil na stránkách Cestoletu, kde najdeš jeho cestopisy ze všech koutů světa. A ani v SI nebyl naposled, zavítá sem opět už v listopadu s další přednáškou, tentokrát o putování po Indii.

A v listopadu dopolední návštěvníky čeká ještě mnoho dalšího. V pondělí 12. 11. můžeš potrénovat paměť a uvědomit si svůj mentální potenciál. 20. listopadu se můžeš stavit na neformální snídani s Jindrou Šídlem, kde se bude bavit o tom, co obnáší práce novináře a co cloumá světem žurnalistiky. A pro rodiče bude ve čtvrtek 22. 11. připravena přednáška O výchově v digitálním světě s Janem Kršňákem, zakladatelem digiděti.cz – stránek s radami, jak zajistit správný vývoj dětí v současném přemedializovaném světě.

Všechny události najdeš postupně na našem facebooku, nebo se podívej na přehledný dopolední program!

Patricie Aruťuňanová