Karel Kovář alias Kovy: Youtuber nemusí fungovat jen na prvoplánových videích

admin November 28, 2017

Kovyho, mladou hvězdu Youtube, už dnes není nutné příliš představovat. Na svůj kanál nahrává videa už pátým rokem a má přes 600 tisíc odběratelů. Své fanoušky zaujme jak zábavnými klipy, tak i angažovanými videi o politice. V rozhovoru pro Skautský institut mluvil především o náplni své “profese” a o tom, s čím se při ní setkává.

Kromě klasických youtuberských videí, jako jsou třeba parodie, natáčí Kovy – Karel Kovář i o politických tématech a veřejném dění. „Je to impulsivní. Nemám plán, že teď vydám tři písničky nebo parodii. Když se řeší něco v politice, o čem si myslím, že by mělo lidé více vědět, musím o tom mluvit,“ říká Kovy.

Protože vytváří jak vážný, tak zábavný obsah, jeho publikum se skládá z mladších dětí i z dospělých. „Spousta youtuberů dělá pět let to samé pořád dokola, takže se jim recykluje jejich cílová skupina. Přijde mi škoda přijít o lidi, kteří mě sledují tak dlouho,“ vysvětluje Kovy. I proto ve svých videích přizpůsobuje obsah všem svým divákům.

Kovy zároveň cítí vůči svým sledujícím určitou zodpovědnost. „Chci věřit, že většina slavnějších youtuberů to má stejně. Ale pak je tu velká spousta lidí, kteří to tak nemají,“ vysvětluje. Kvůli tvůrcům, kteří své kanály postavili na provokaci, cítí v označení youtuber negativní konotaci. „Snažím se ukazovat, že nemusíme fungovat jen na prvoplánové kontroverzi.“

Podle něj jsou to dva úplně odlišné přístupy. „Podle mě je Youtube stejný jako zbytek mediálního světa. I v tištěných médiích a televizi se dají najít jak kvalitní věci, tak bulvár,“ vysvětluje.

 

Barbora Prchalová