Skautská vize

Skautská vize s Evou Holubovou

„Já bych si chtěla zahrát cokoliv u Woodyho Allena. Cokoliv! Jenže s angličtinou je to ‚I am speaking something, understand nothing.‘ Takže nějakou takovou roli bez textu… Já bych se tvářila, pod tím by šla hudba… já bych i plakala!“

9. 1. 2017 byla hostem skautské vize jedna z nejlepších českých hereček, Eva Holubová. Povídání s ní bylo velmi milé a vtipné, přišla řeč na témata vážnější i odlehčená.

FB

Skautská vize je cyklus setkání s různými osobnostmi společenského života, které prošly skautingem. O co opírají svůj úspěch? Jak se dívají na dnešní svět a jeho proměny? Jaké vidí výzvy v budoucnosti? Přijďte na některý z debatních večerů nebo si pusťte sestřih. Chcete nám pomoci? Máte připomínky nebo náměty na hosty? Pište nám na info@skautskyinstitut.cz nebo na Facebooku.

9. 1. 2017

Skautská vize s Evou Holubovou

„Já bych si chtěla zahrát cokoliv u Woodyho Allena. Cokoliv! Jenže s angličtinou je to ‚I am speaking something, understand nothing.‘ Takže nějakou takovou roli bez textu… Já bych se tvářila, pod tím by šla hudba… já bych i plakala!“

9. 1. 2017 byla hostem skautské vize jedna z nejlepších českých hereček, Eva Holubová. Povídání s ní bylo velmi milé a vtipné, přišla řeč na témata vážnější i odlehčená.

20. 11. 2016

Skautská vize s Josefem Výprachtickým

V neděli 20. 11. 2016 byl dalším hostem Skautské vize Josef Výprachtický – José, starosta Junáka. Rozhovor se uskutečnil na závěr celostátního setkání Elixír 2016 v Litomyšli.

14. 11. 2016

Skautská vize s Jaromírem Bosákem

Rozhovor s legendárním sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem vedl ve Skautském institutu na Staromáku Libor Pospíšil.

13. 10. 2016

Skautská vize s Tomášem Řehákem

RNDr. Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze, se narodil se roku 1964 v Praze. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Založil a vede lesní školu Gemini, skautské kořeny má v 150. oddílu Stopaři.
Rozhovor s ním vedl Roman Šantora, jeho celoživotní přítel a vedoucí skautského archivu.

24. 6. 2016

Skautská vize s Láďou Hruškou

24. června 2016 byl hostem Skautské vize televizní reportér a populární ‚kuchař‘ Láďa Hruška. Rozhovor vedl v rámci třinácté snídaně u orloje Miloš Říha – Šípek.

8. 3. 2016

Skautská vize s Václavem Vorlíčkem

Václav Vorlíček, nar. 1930, studoval filmovou režii na FAMU. Nejčastěji si ho asi spojíme s filmy jako Jak utopit doktora Mráčka a nekonečné řady našich oblíbených pohádek, Tři oříšky pro Popelku, Saxána, Arabela.
Natočil 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu české kinematografie.

12. 1. 2016

Skautská vize s Tomášem Třeštíkem

Tomáš Třeštík vystudoval obor fotografie na FAMU a z počátku se věnoval hlavně dokumentu. Velmi brzy se ale stal vyhledávaným fotografem v oblasti komerční fotografie.
V současnosti je zastupován několika agenturami a externě spolupracuje se střední a vyšší odbornou školou Michael.
Vystavoval v Galerii hlavního města Prahy, Ostravě nebo Moskvě. Je autorem publikace „Osobnosti současné české reklamní a módní fotografie“ a režisérsky se podílel na dokumentárním filmu „My z klubů“.

13. 10. 2015

Skautská vize s Ladislavem Kesnerem

Hostem seriálu Skautské vize byl 13. října historik a teoretik umění Ladislav Kesner. Setkání se odehrálo v prostorách Skautského institutu na Staromáku.

13. 6. 2015

Skautská vize na Obroku: Milan Knížák

V rámci výjezdní skautské vize, která proběhla na celostátním skautském setkání Obrok 2015, byl hostem umělec, performer a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák.

19. 3. 2015

Skautská vize s Ester Janečkovou

V historicky třetí skautské vizi na Staromáku se představila moderátorka a herečka Ester Janečková.

10. 1. 2015

Skautská vize s Václavem Marhoulem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S režisérem, scénáristou a hercem Václavem Marhoulem si povídal v pražské kavárně Řetězová ředitel Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

11. 12. 2014

Skautská vize v regionech s Františkem Radkovským

11. prosince 2014 proběhla třetí vize v regionech, tentokrát v Plzni. Hostem Skautského institutu byl biskup Mons. František Radkovský.

13. 11. 2014

Skautská vize v regionech s Václavem Fialou

Hostem druhé Skautské vize v regionech byl v západočeských Klatovech sochař a skaut Václav Fiala – Stopař. Na jeho práci se můžete podívat zde: http://www.vaclav-fiala.cz/sculptor/.

28. 10. 2014

Skautská vize s Matějem Ruppertem

Hostem skautské vize byl 28. 10. 2014 Matěj Ruppert, český zpěvák vystupující se skupinou Monkey Business a příležitostný herec.

29. 9. 2014

Skautská vize se Štěpánem Hulíkem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S filmovým historikem a scénáristou Štěpánem Hulíkem si povídal v pražské kavárně Langhans ředitel Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

19. 6. 2014

Skautská vize s Jakubem Marešem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S architektem Jakubem Marešem si povídal na plzeňské Náplavce ředitel Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

10. 6. 2014

Skautská vize s Ondrou Mikulou

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S hudebníkem Ondrou Mikulou si povídal v pražské kavárně Souterraine ředitel Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

18. 4. 2014

Skautská vize s Janem Macháčkem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S novinářem Janem Macháčkem si povídal v centru Člověka v tísni Miloš Říha – Šípek.

23. 3. 2014

Skautská vize s kandidáty do Náčelnictva Junáka

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S kandidáty do Náčelnictva Junáka – Markem Balášem, Vendulou Buškovou, Evou Měřínskou a Michalem Tarantem si povídal v pražské kavárně Řetězová vedoucí Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

16. 2. 2014

Skautská vize Strategie Junáka

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. Tento díl Skautské vize byl vytvořen ve spolupráci s časopisem Skautský svět a diskutovalo se na téma Strategie Junáka. Pozvání přijali: Tomáš Řehák – Špalek, Janka Pfeifferová a Miloš Říha – Šípek.

30. 1. 2014

Skautská vize s Romanem Týcem

Roman Týc je český umělec, člen skupiny Ztohoven, spoluzakladatel VJ kolektivu PureA, centra pro alternativní kulturu Trafačka a projektu Paralelní Polis. Ať už sám nebo právě se skupinou Ztohoven zasahuje do veřejného prostoru a zkouší testovat jeho hranice.

6. 12. 2013

Skautská vize se Štěpánem Rusňákem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S ředitelem Pražské Paroplavební společnosti Štěpánem Rusňákem si povídal na parníku Vyšehrad vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

26. 11. 2013

Skautská vize s Osamu Okamurou

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S architektem Osamu Okamurou si povídal v pražské kavárně Standard ředitel Skautského institutu Miloš Říha – Šípek.

18. 7. 2013

Skautská vize se Šimonem Pánkem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem si povídal v pražské kavárně Řetězová vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

20. 5. 2013

Skautská vize s Helenou Illnerovou

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S vědkyní Helenou Illnerovou si povídal v pražské kavárně Řetězová vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

18. 4. 2013

Skautská vize s Martinem Šimáčkem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S ředitelem vládní agentury pro začleňování Martinem Šimáčkem si povídal v pražské kavárně Krásný ztráty vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

10. 1. 2013

Skautská vize s ekonomem Zdeňkem Kudrnou

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S ekonomem Zdeňkem Kudrnou hovořil 10. ledna 2013 v brněnské kavárně Falk vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

16. 12. 2012

Skautská vize s Karlem Schwarzenbergem

27. 11. 2012

Skautská vize s Olgou Špátovou

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S dokumentaristkou Olgou Špátovou hovořil 27. listopadu 2012 v kavárně Divadla Na Prádle vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

30. 10. 2012

Skautská vize s J. Farským

Prohlédněte si záznam z další diskuze se zajímavými osobnostmi o současném skautingu s názvem Skautská vize. S poslancem a starostou Semil Janem Farským hovořil 30. října 2012 v kavárně Divadla Na Prádle vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

10. 10. 2012

Skautská vize s politologem Stanislavem Balíkem

Podívejte se na další díl ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současné společnosti a skautingu s názvem Skautská vize. S politologem Stanislavem Balíkem hovořil 9. října 2012 v brněnské kavárně Falk vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

4. 9. 2012

Skautská vize s Tomášem Hanákem

Prohlédněte si záznam z další diskuze se zajímavými osobnostmi o životě, společnosti a současném skautingu s názvem Skautská vize. S hercem a moderátorem Tomášem Hanákem hovořil 4. září 2012 v kavárně K4 v Praze vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

13. 6. 2012

Skautská vize s M.O. Váchou

Prohlédněte si záznam z druhé diskuze se zajímavými osobnostmi o současném skautingu ze série Skautská vize. S knězem a biologem Markem Orko Váchou hovořil 13.června 2012 v kavárně U Chlupatýho ducha vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.

22. 5. 2012

Skautská vize s E. Taberym

Prohlédněte si záznam z první ze série diskuzí se zajímavými osobnostmi o současném skautingu s názvem Skautská vize. S šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym hovořil 22.května 2012 v kavárně U Chlupatýho ducha vedoucí projektu Skautské století Miloš Říha – Šípek.