SITV

To nejlepší z programu na Staromáku v nenáročné formě inspirované DVTV

Ve Skautském institutu kvasí každý měsíc řada zajímavých témat.
Na přednáškách a workshopech můžete nasbírat spoustu inspirace a podnětů.

Ale nedá se stíhat všechno, a proto chceme to nejzajímavější poskytovat i v jednoduché a přitažlivé video formě.

Tomáš Hruda: “Svět se změnil, vzdělávání musí také”

Tomáš Hruda se svými kolegy z projektu Education Republic radil ve Skautském institutu rodičům, jak vybrat školu pro své dítě. Ve studiu SITV jsme si povídali o tom, jestli je na českém trhu vzdělávání vlastně z čeho vybírat a jaké změny české školství potřebuje, aby drželo krok s měnícím se světem.

13. 4. | Marie Salomonová: “Mluv k sobě jako k dobrému příteli”

Marie Salomonová vedla ve Skautském institutu workshop o duševní zdravovědě. Ve spolku Nevypusť duši se zabývají nejen duševní rovnováhou v běžném životě, ale také destigmatizací duševních nemocí. Ve studiu SI jsme si pak povídali mimo jiné o tom, co znamená “mindfulness” a proč bychom k sobě měli mluvit jako k dobrému příteli.

5. 4. | Ladislav Ládys Heryán: „Učme děti otevřenosti“

Režie, moderátor: Aleš Vitinger
Produkce: Johanka Lilek Burešová
Kamera: Petr Pešl Čížek, David Čmelák Sochor, Máďa Zindulková
Střih: Petr Pešl Čížek
Znělka: Leo Lukáš
Grafika: Prokop Laichter

SVAT – Skautský video audio tým

Kdybyste se chtěli zapojit, na něco zeptat nebo něco doporučit, ozvěte se nám na sitv@skautskyinstitut.cz!

loga-01