Skautský institut v Olomouci

Historicky první Fórum Skautského institutu v regionech se zabývá postavením člověka v občanské společnosti.

FB

Náš olomoucký tým si klade za cíl pořádat akce, besedy, večery od skautů pro veřejnost se sociálním, lidskoprávním, humanitárním, rozvojovým nebo jiným přesahem.

Naše činnost začala panelem pěti besed o občanské společnosti a roli, kterou v ní hraje Občan? Nebo Člověk? Nebo třeba Ty..? Abychom náhodou nebyli příliš jednostranně zaměření, díváme se pod drobnohledem na biologické, psychologické, sociální a spirituální stránky člověka.

A co nás čeká v blízké době?

∴ ProAction Café

Máte nápad, jak zanechat svět lepším? A rádi byste slyšeli, co si o něm myslí ostatní? Oceníte pomoc s jeho promýšlením od lidí, kteří se pohybují v jiných oblastech?
Nebo teď zrovna žádný nápad nemáte a rádi byste svými zkušenostmi a schopnostmi pomohli ostatním v rozvíjení jejich myšlenky? Pak se stačí jen na Facebooku události kliknout, že se zúčastníte.

V každém případě přijďte ve středu 9.11. do kavárny Druhý domov na ProAction Café, které pořádá Skautský institut v Olomouci.

Co je ProAction Cafe?
Metoda, v rámci níž si navzájem pomáháme posunout nápady ke konkrétním společensky prospěšným projektům. ŠEST z vás přijde s nápadem a s pomocí ostatních ve skupinkách odejde s konkrétním plánem. Jak ProAction Café vypadá? Podívejte se na video z Nizozemska:http://artofhosting.ning.com/video/example-at-work-pro-action-cafe

Hledáme nápady, které
– jsou prospěšné společnosti či životnímu prostředí
– mají potenciál zvýšit kvalitu života, podpořit komunitní život, lidi v obtížných situacích u nás či ve světě
– budou podporovat dosažení spravedlnosti a udržitelnosti u nás i ve světě

Máte nápad?
Řekněte nám o něm zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxSAGo211QZ-O19LN16muclEdTeZd9hDwXw6Spg0Ozah0JQg/viewform (přihlášené projekty budeme, s dovolením, průběžně zveřejňovat na facebooku události, Skauti na Zemi, Development Coffee, ať víte, na jaké projekty se můžete těšit)

Těšíme se na Vás!
Skautský institut v Olomouci ve spolupráci se Skauty na Zemi a Development Coffee

Pro nejaktuálnější informace sledujte naše facebookové stránky, nebo nám napište na olomouc@skautskyinstitut.cz.

Akce SI v Olomouci pro vás připravují Jan Buka & Veronika Velčovská & Kateřina Steinerová & Klára Ferencová & Ivana Kozlíková & Kulich