Hledáme Dream Job

Ocenili byste pomoc při orientaci na pracovním trhu, ve stovkách zaměstnání a pracovních příležitostí?

FB

Skautský institut vám ve spolupráci se společností SCIO přináší program zaměřený na poznání nejrůznějších možných povolání. Dostanete možnost zorientovat se ve složitém světě práce a třeba i poznáte, v čem jste dobří a co by vás v životě bavilo. Mladí profesionálové se s vámi podělí o osobní zkušenosti z různých zaměstnání. Buďte o krok napřed. Přijďte se dozvědět, jaká překvapení na vás v praxi čekají.

Připravili jsme pro vás besedy se zástupci daného pracovního odvětví a workshopy zaměřené na důležité soft skills a dovednosti, které jsou při hledání vaší vysněné práce důležité.

Na výběru budoucích témat se můžete sami podílet. Pokud máte námět, pošlete nám ho na hdj@skautskyinstitut.cz!Co plánujeme:

27. 2. Jak na osobní on-line marketing s Petrou Drahoňovskou – Facebook

8. 3. Datová žurnalistika – Michal Zlatkovský a Honza Cibulka ze společnosti samizdat.cz

22. 3. Digitální nomádství – Matouš Vinš – autor Travel Bible

5. 4. Assessment centre – workshop Štěpána Pudláka

26. 4. Přírodovědec proti spalovnám – Matěj Man – beseda o aktivismu mladých

17. 5. Svobodné firmy – svobodné ponikání – Tomáš Hajzler

18. 5. Prezentační dovednosti – workshop Petra Jasinského

24. 5. Právníci – Jan Pavouk z Deloitte a notářská koncipientka Radka Šedivá

14. 6. Svět nového cirkusu – artistka a cirkusačka Bára Bartoňová


Proč to vlastně děláme?

Doba je rychlá, plná možností, nesvazující a svazující zároveň. Když pomyslíte na jakékoliv zaměstnání, vlastně vám v cestě za jeho dosažením nestojí žádné hmatatelné překážky, většinou vše závisí jen na vaší vůli, píli a možná také trochu na okolnostech. Jenže jen málokdo přemýšlí o té druhé, neodlučitelné části spojené s tímto faktem – jak si v tak nepřehledném množství různých cest a nabídek zvolit tu, která by vás naplňovala?

Obzvláště mezi středními a vysokými školami chybí jakýsi spojovací článek, který by vám po dosažení maturity pomohl s výběrem další cesty. Hledáme Dream Job 2Ve většině případů se jedná o vysokou školu. Jenže jak si vybrat takovou studijní dráhu, která by vás bavila a zároveň vám umožnila i seberealizaci na pracovním trhu? Program Hledáme Dream Job se tuto mezeru snaží zaplnit prostřednictvím přímého kontaktu s lidmi z praxe. Budete mít možnost se ptát, přemýšlet, zvažovat různé varianty, blízce se s danými povoláními seznámit. Jdete do toho s námi?

Přečtěte si celý článek o tom, proč jsme se rozhodli program organizovat.

Martin Tománek a investiční poradenství.
Na krátký video rozhovor s hostem se můžeš podívat zde.


V programu již proběhlo:


Od podzimu 2016 probíhá program ve spolupráci se společností Scio.