Skautský biograf

Skautské filmy, které jinde neuvidíte. Pouze 3. října od 13:30 v pražském kině Ponrepo. Na co se můžete těšit?

Program promítání BIO SKAUT:

Jarní dny junáků – skautů v Klamovce (1915)

Nesestříhaný snímek starý právě sto let, který je vůbec prvním filmovým záznamem českých skautů.

V kaňonech Černé hory (1936)

Amatérský film oldskautského klubu VARJAG, který se vydal sjet na kajacích divoké jugoslávské řeky.

Jak se točilo na dobré stopě (1947)

Krátký amatérský snímek Radima Palouše o táboře, kde se točil celovečerní snímek Na dobré stopě.

Ve skautském táboře (1948)

Nepromítaný krátkometrážní hraný film natáčený na táboře vodní Dvojky vedené Jiřím Navrátilem.

A možná přidáme ještě nějaký navíc!

Filmy pochází převážně z majetku Národního filmového archivu a jejich promítání na veřejnosti je přísně omezeno, proto jde o unikátní příležitost, která se jen tak nebude opakovat.

Před všemi snímky bude uveden doprovodný komentář a těšit se můžete i na živou hudbu.

Vstupenky za 50 Kč na místě a od 24. září na Staromáku.
plakat BIO skaut